Oryginalna aranżacja ściany w pokoju

Wielkie, otwarte przestrzenie z niewielką ilością ścian to znak rozpoznawczy współczesnego budownictwa. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej uwagi poświęcamy tym niewielkim skrawkom murów, by uczynić z nich wyjątkowe ozdoby naszych mieszkań. Dekoracyjne aranżacje wykonane z cegieł, betonu, drewna czy żywych roślin coraz chętniej goszczą nie tylko w salonach, ale również w kuchniach czy sypialniach. Dla wszystkich tych, którzy chcą odmienić swoje wnętrze przygotowaliśmy zbiór najciekawszych rozwiązań, dzięki którym wyeksponujecie ściany w domu. Zapraszamy do lektury!

Ściany w eleganckim stylu

Sztukateria w nowoczesnej odsłonie na dobre powróciła na salony. Wykonana z niezwykle trwałych i odpornych na wilgoć materiałów stanie się niezwykłą dekoracją. Dodatkowo możliwość przemalowania jej na dowolny kolor stwarza ogromne pole do stylistycznych popisów. Dostępne elementy pomogą nam podzielić ścianę na mniejsze, symetryczne części, z których stworzymy kompozycje pasujące do stylu nowojorskiego, hampton, eklektycznego, francuskiego czy glamour. Odpowiednio zastosowane pomogą zmienić proporcje wnętrza optycznie podwyższając je lub obniżając. Do eleganckich pokoi w stylu dworskim lub nowoczesnym proponujemy zdobne, misternie wykonane rozety, które mogą stać się wyjątkowym akcentem lub centralnym punktem stylizacji. Możemy zamontować je na suficie lub ścianie i pomalować dowolnym kolorem. Wybierając pasujące do nich listwy na ścianę stworzymy ujmujące wnętrze z charakterem.

Naturalne materiały, które ocieplą Twoje wnętrze

Ściany pokryte naturalnymi deskami lub niezwykle popularnymi lamelami to doskonały pomysł na ocieplenie wnętrza i wprowadzenie do niego odrobiny przytulności. Sprawdzą się zarówno w klasycznych wnętrzach jak i tych o nowoczesnym czy skandynawskim sznycie. Aranżacje z ażurowymi szczebelkami pasują do ozdoby ścian w pokojach, kuchniach, a nawet łazienkach. Stosując dodatkowo odpowiednie oświetlenie otrzymamy zachwycające i subtelne wnętrze.

Gustownej i stylowej przytulności nadamy pokojom, w których ściany ozdobimy ponadczasowymi lamperiami. Nie tylko stworzą wyjątkową ozdobę, ale także pomogą zabezpieczyć dolne partie ściany. Równie wyjątkowy efekt uzyskamy decydując się na boazerię w stylu angielskim wykonaną z płyt MDF. Jej gładka powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości, więc okazuje się dobrą opcją w mieszkaniach, w których nie chcemy rezygnować ze stylowej aranżacji w obawie przed tłustymi dziecięcymi rączkami.

Ekstrawagancka ściana w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne stylizacje wnętrz nie boją się sięgać po nieszablonowe i ekstrawaganckie rozwiązania. Coraz popularniejsze stają się dekoracyjne panele 3D, dzięki którym ściana zyskuje wyjątkową trójwymiarową powierzchnię. Wykonane z betonu, MDF-u czy wytrzymałego poliuretanu, który dostępny jest w opcji pokrytej miękką w dotyku aksamitną powłoką. Dzięki czemu staje się idealnym materiałem do pokrycia ściany tuż za kanapą. Panele tego typu mogą dodatkowo pełnić funkcję izolatorów cieplnych oraz akustycznych.

Na popularności zyskują także betonowe płyty dekoracyjne wykonane z architektonicznego betonu. Swoją surowością i elegancją uświetnią nowoczesne i minimalistyczne pomieszczenia. Zwolennicy naturalnych materiałów we wnętrzu mogą sięgnąć także po wielkoformatowe płytki wiernie imitujące naturalny kamień taki jak marmur, granit, trawertyn czy piaskowiec. Wiernie odzwierciedlone wybarwienie oraz użyłowienie sprawia, że ściana pokryta płytkami tego typu staje się luksusową ozdobą eleganckich wnętrz.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register