Pałacyk Konopackiego będzie ozdobą Nowej Pragi

Budynek przy ul. Strzeleckiej to zabytek ściśle związany z Nową Pragą. Postawił go w latach 60. XIX w. Ksawery Konopacki, założyciel tej części dzielnicy. Po burzliwej historii i dużych zniszczeniach, w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, odzyska blask i w będzie służył mieszkańcom.

Pałacyk położony jest na obszarze objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji (ZPR).  Znajdują się tam liczne i ważne dla lokalnej społeczności obiekty zabytkowe, które po gruntownych remontach staną się ośrodkami wpływającymi na poprawę jakości historycznej przestrzeni tej części Warszawy. Wyremontowane obiekty będą zaadoptowane na cele kulturalne, społeczne, edukacyjne. Pałacyk Konopackiego również zyska na tym przedsięwzięciu. Stanie się “perełką” Pragi.

Po remoncie pałacyk powinien służyć mieszkańcom i celom kulturalnym, a jakim?

Miasto w tej kwestii zamierza przeprowadzić badanie. Do współpracy przy pisaniu Programu Funkcjonalno-Użytkowego(PFU) i przeprowadzeniu procesu partycypacyjnego Biuro Kultury zaprosiło organizację, która ma ogromne doświadczenie w tworzeniu programów i koncepcji dla domów kultury. Zaplanowane działania pozwolą wypracować wytyczne w procesie angażujących użytkowników, mieszkańców, partnerów, a także gospodarzy miejsca – pracowników i dyrekcję Domu Kultury „Praga”.

Remont potrwa…a my….czekamy….

Czekamy na otwarcie!

źródło: um.warszawa.pl, foto: Fot. R. Motyl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register