Paraliż miasta! Zalane ulice, komunikacja z problemami /zdjęcia/

Obfite opady deszczu i wystąpienie z brzegów rzeki Kumieli spowodowały paraliż komunikacyjny w Elblągu. Zalanych jest wiele głównych ulic miasta. Dramatyczna sytuacja panuje na osiedlu Zatorze. Tam Kumiela zalewa kolejne ulice. Policja zaś odcina ruch kołowy!

Kierowcy, aby ominąć centrum miasta lub wyjechać z Zatorza, kierują się na krajową „siódemkę”. Elbląska „obwodnica” już się korkuje.

IMAG0116 IMAG0117 IMAG0118 IMAG0119

fot. Damian Suliński.

Policjanci kierują ruchem

Policjanci z ruchu drogowego oraz prewencji interweniują podczas lokalnych podtopień, które mają miejsce na elbląskich ulicach m.in. ul. Związku Jaszczurczego, Wyspiańskiego oraz ul. Fromborskiej – odcinek pomiędzy ulicą Ogólną a ulicą Królewiecką.

Z uwagi na opady odnotowano także wystąpienia wody w okolicach ul. Malborskiej 59. Utrudnienia dotyczą również al. Grunwaldzkiej i skrzyżowania z ul. Fabryczną. Na skrzyżowaniu Hetmańska – Tysiąclecia ruchem kierują policjanci RD. Wjazd z ulic Hetmańskiej lub 1000-lecia w Grunwaldzką nie jest możliwy.  Policjanci sugerują omijanie tych miejsc dopóki nie ustąpi z nich woda.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Ze względu na miejscowe zamknięcia ruchu drogowego na liniach 1, 2, 4, 7,11, 12, 13, 14, 17, 20, 30 i 31 do odwołania obowiązują objazdy/ skrócenia tras:

Linie nr 1, 2 i 4 – kursują do pętli Saperów (a nie do pętli Druska)

Linia nr 7 – nie dojeżdża do dworca i kursuje po skróconej trasie od al. Tysiąclecia przez Hetmańską, Giermków, Plac Słowiański i dalej po trasie;

Linie nr 9 i 13 – kursują w obu kierunkach przez ul. Grota – Roweckiego, Groblę św. Jerzego, Bema, Mickiewicza;

Linia nr 11 – kursuje w obu kierunkach po skróconej trasie przez Bema, Groble św. Jerzego, Grota – Roweckiego;

Linia nr 14 – nie kursuje do dworca, objazd w obu kierunkach przez al.Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej;

Linia nr 20 –Kursuje w obu kierunkach prze ul. Grota – Roweckiego, Groblę św. Jerzego, Bema, Mickiewicza, Grunwaldzką.

Ponadto ze względu na zamknięcie dla ruchu fragmentu ul. Fromborskiej (podtopienie drogi) objazd na liniach nr 7, 12, 13, 17, 30 i 31 przez ul. Legionów (dla obu kierunków).

Ze względu na utrudnienia w ruchu zakłócenia mogą wystąpić w funkcjonowaniu także pozostałych linii.

no images were found

1 komentarz

  • Paulina Reply

    20 września 2017 at 12:31

    Panie redaktorze, Jakie to Zatorze????
    Na Zatorzu chyba wcale wody nie było na ulicach, natomiast ulice Fabryczna, Zagonowa, Malborska (od Tysiąclecia do torów) to dzielnica Osiek. Poza tym Fabryczna jako jedyna zamieniła się w rzekę po całej długości od Grunwaldzkiej do skrzyżowania z Malborską i Zagonową…

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register