Elbląg zmaga się z zalaniami. Pilne spotkanie sztabu kryzysowego

Nasze miasto w nocy i w ciągu dnia nawiedziły potężne ulewy deszczu. Dramatycznie jest na terenie całego Elbląga. Najgorzej zaś w rejonach, gdzie przepływa rzeka Kumiela. W trybie pilnym zebrał się sztab kryzysowy w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

– Po posiedzeniu Sztabu Kryzysowego, który po godzinie 11.30 zebrał się w Urzędzie Miejskim przedstawiam Państwu najważniejsze informacje związane z sytuacją powodziową na terenie Elbląga – informuje Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego prezydenta Elbląga. – Od godz. 11.15 na terenie miasta obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

 

Powódź – Elbląg

Publié par Info Meteo – Elbląg sur lundi 18 septembre 2017

 

Priorytetem jest zabezpieczenie przed podchodzącą wodą Szpitala przy ul. Związku Jaszczurczego. Trudna sytuacja z podnoszącą się wodą jest na ulicach: Rawskiej, Wyspiańskiego, Związku Jaszczurczego, Fromborskiej (na odcinku od ul. Ogólnej do Królewieckiej).

Dramatyczna walka z żywiołem. Okolice ul. Zw. Jaszczurczego zalewane wodą /zdjęcia/

Publié par fakty.elblag.pl sur lundi 18 septembre 2017

 

W zagrożonych miejscach rozstawiane są rękawy przeciwpowodziowe i układane worki z piaskiem. Strażacy wypompowują wodę z piwnic budynków. Ul. Związku Jaszczurczego wyłączona jest z ruchu pojazdów.

Na terenie miasta pracuje 17 zastępów Straży Pożarnej. Ściągane są dodatkowe jednostki straży z Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego.

Służby miejskie, ratownicze i melioracyjne sprawdzają możliwość wykorzystania odkrytego basenu jako zbiornika retencyjnego

Komendant Straży pożarnej utrzymuje stan podwyższonej gotowości.

fot. Damian Suliński.

  

1 komentarz

  • Tomasz Reply

    2 października 2017 at 10:32

    Grunwaldzka 1

    Straciłem w piwnicy ubrania i elektronarzedzia na wartość ok 5 tyś. I kto za to odpowie?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register