Pijana elblążanka bez prawa jechała wypożyczonym autem

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy jechali w stanie nietrzeźwym. Niechlubny rekordzista to kierujący skodą fabią. Miał 2,1 promila alkoholu w organizmie. Był bardzo agresywny i konieczne były kajdanki.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

Przez weekend policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Pierwszego zatrzymała pasłęcka drogówka w miejscowości Kwietniewo. 54-latek jechał osobowym volkswagenem. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia do 2023 roku.

Kolejny kierowca w stanie nietrzeźwym to elblążanin, który kierował skodą fabią. Został zatrzymany na ulicy Browarnej w Elblągu. Badanie wykazało 2,1 promila. Podczas kontroli był bardzo agresywny i policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna w kajdankach został przewieziony do policyjnego aresztu.

Ostatnia kontrola miała miejsce również w Elblągu. Na ulicy Płk. Dąbka została zatrzymana pani, która kierowała samochodem toyota. 27-latka miała 2 promile alkoholu w organizmie. Auto było z wypożyczalni a ona sama w ogóle nie miała prawa jazdy.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy. W przypadku kierującego, który złamał sądowy zakaz jego kara zwiększa się nawet do 5 lat.

Policja Elbląg

1 komentarz

  • Patryk Reply

    17 marca 2021 at 21:49

    Skutecznie rozwiązanie – konfiskata pojazdu + dodatkowa kara. W większości przypadków to by skutecznie uniemożliwiło ponowne wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register