Pijana matka opiekowała się dwuletnim dzieckiem w Elblągu

Elbląscy policjanci interweniowali wobec 31-latki, która pijana „opiekowała się” swoim 2 – letni synkiem. Policjanci dostali sygnał, że w domu przeraźliwie płacze dziecko a matka nie jest w najlepszej kondycji.

Policyjne badanie wykazało u kobiety 2,4 promila alkoholu w organizmie. Chłopcem zaopiekowali się funkcjonariusze. Ostatecznie trafił pod opiekę ojca, a jego nieodpowiedzialna matka do policyjnego aresztu.

W minioną środę (24.03.2021) policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej osoby, że w jednym z mieszkań przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu przebywa kobieta, która prawdopodobnie jest pijana i ma pod opieką małe dziecko. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Nikt nie otwierał drzwi. Było słychać płacz dziecka i wołanie – mamo! Policjanci zaczęli już wyważać drzwi kiedy kobieta je otworzyła. Była pijana i agresywna. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 2,4 promila alkoholu. Funkcjonariusze zaopiekowali się 2-letnim chłopcem, który ostatecznie trafił pod opiekę ojca.

Nieodpowiedzialna matka została przebadana w szpitalu a następnie przewieziona do policyjnego aresztu.

Sprawę niewłaściwej opieki badają teraz policjanci. O tej sytuacji zostanie także powiadomiony sąd rodzinny.

Jakub Sawicki, zespól prasowy KMP Elbląg

1 komentarz

  • Robert Reply

    28 marca 2021 at 04:55

    Witam…
    Uważam że stereotyp że dziecko zawsze ( tak sądy orzekają w lwiej części spraw) powinne zawsze zostać przy matce … ojciec płaci….. powinien zostać obalony… ci panowie z jakiegoś powodu rozbijają rodzine mając dziecko ……… a panny dzisiesze bija recordy z jaka premedytacja podejmuja decyzje……………..

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register