Pijany traktorzysta zatrzymany. Zadziałała obywatelska czujność

Obywatelska czujność po raz kolejny przyczyniła się do szybkiego zatrzymania pijanego kierowcy. Zgłaszający widząc, jak nietrzeźwy mężczyzna jedzie ciągnikiem- wezwał policjantów. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący traktorem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem.

Wczoraj (09.10.2018) oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o tym, że w kierunku miejscowości Księżno (gm. Wilczęta) jedzie nietrzeźwy traktorzysta. Na wskazany odcinek drogi natychmiast wysłano patrol z Posterunku Policji w Wilczętach.

Chwilę po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali kierującego i przeprowadzili kontrolę drogową. Przypuszczenia zgłaszającego okazały się słuszne. Policyjne badanie wykazało, że kierowca jechał traktorem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie czynności policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada również prawa jazdy. Sprawą zajmą się teraz kryminalni.

Mężczyźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2.

KPP Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register