PiS deklaruje, że utworzy w Elblągu poradnię kardiologiczną dla dzieci

Dalsza rozbudowa Szpitala Miejskiego w Elblągu a przede wszystkim utworzenie poradni kardiologicznej dla dzieci – to projekty reformy służby zdrowia w naszym mieście, które prezentuje Prawo i Sprawiedliwość.

PiS chce, po wyborach – jeśli będzie rządzić Elblągiem – dalej inwestować w rozwój Szpitala Miejskiego w Elblągu. Ma pojawić się oddział geriatryczny oraz długo oczekiwana poradnia kardiologiczna dla dzieci.

– Koniecznością jest powstanie w naszym mieście oddziału geriatrycznego dla mieszkańców Elbląga. To będzie, z tego co się orientuje, jedyna taka placówka w naszym województwie. Koniecznością jest też rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Obecnie ponad 100 osób czeka na miejsce w tej placówce – mówi Jerzy Wilk, kandydat na prezydenta miasta z PiS.

PiS chce również utworzenia w naszym mieście poradni kardiologicznej dla dzieci – palcówki bardzo potrzebnej.

– Mamy specjalistów, możemy zaprosić do współpracy lekarzy. Taką placówkę trzeba w Elblągu stworzyć. Mamy dobre kontakty w Ministerstwie Zdrowia i w NFZ. Jestem w stanie zabiegać o utworzenie takich oddziałów i poradni w naszym mieście. To jest elblążanom potrzebne – mówi Jerzy Wilk.

Jak bardzo taka poradnia jest potrzebna w Elblągu świadczą starania wielu elblążan w tej sprawie. Niestety mimo deklaracji władz miasta nic w tej sprawie do tej pory nie zrobiono. Mimo, że prezydent Witold Wróblewski zapowiadał prowadzenie rozmów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

– Na miejscu pana Prezydenta nie byłbym aż takim optymistą, że NFZ sam wystąpi z propozycją utworzenia poradni kardiologicznej przy Szpitalu Miejskim w Elblągu gdyż to podmiot zainteresowany ma obowiązek wystąpić o takie utworzenie do odpowiednich organów. Mając powyższe na uwadze liczę, iż szpital oraz samorząd podejmą stosowne kroki aby w naszym mieście poradnia kardiologiczna dla dzieci powstała, a temat nie zostanie zamieciony pod dywan znowu na kolejne lata – pisał do nas elblążanin Janusz Lewalski. – Szanowny panie Prezydencie, jako mieszkańcy i wyborcy liczymy, że razem z Dyrekcją Szpitala Miejskiego w Elblągu temat zostanie zgłębiony i już niedługo otrzymamy dalsze informacje co do podjętych kroków oraz o informację o wynikach spotkania Prezydenta z Dyrektorem NFZ.

O deklaracjach władz miasta przeczytasz tu: http://fakty.elblag.pl/jest-szansa-ze-w-elblagu-pojawi-sie-poradnia-kardiologiczna-dla-dzieci/

O tym, że rodzice chorych dzieci w naszym mieście nie mają co liczyć na pomoc lekarzy specjalistów z wielu dziedzin medycyny, pisaliśmy wielokrotnie. Elblążanie ze swoimi dziećmi muszą jeździć na konsultacje i leczenie do Gdańska lub Olsztyna.

Pisaliśmy o tym tu: http://fakty.elblag.pl/masz-chore-dziecko-i-mieszkasz-w-elblagu-to-masz-problem/

PiS chce również aby Wojewódzki Szpital Zespolony i Szpital Miejski nie konkurowały ze sobą ale uzupełniały swoją ofertę. Jerzy Wilk zapowiada także budowę nowego bloku operacyjnego w miejskim szpitalu. Środki na ten cel mają pochodzić z Ministerstwa Zdrowia i NFZ.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register