Pod każdą szkołą w Elblągu stali policjanci

W pierwszym dniu roku szkolnego pod każdą podstawówką stali dzielnicowi i policjanci prewencji. Radiowozy z ruchu drogowego patrolowały ulice pod szkołami. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zdarzeń kryminalnych ani zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży.

Pierwszy dzień szkoły, pod względem bezpieczeństwa, można uznać za udany. Kilkudziesięciu policjantów z Elbląga zaangażowanych w działaniu “Bezpieczna droga do szkoły”, nie odnotowało żadnych incydentów. Funkcjonariusze z ruchu drogowego skontrolowali 92 kierowców, przeprowadzili 160 kontroli trzeźwości, zastosowali 2 pouczenia i nałożyli 38 mandatów. Głównie dla kierowców, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość.

Pod każdą szkołą podstawową stali dzielnicowi oraz funkcjonariusze prewencji, którzy pilnowali żeby dzieci, szczególnie te najmłodsze, bezpiecznie dotarły na inaugurację roku szkolnego.

Policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń kryminalnych, jak również żadnych wypadków i kolizji, w których uczestniczyłyby dzieci.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register