Podejrzani o napad na kolekturę Lotto zatrzymani

Sąd aresztował na 3 miesiące 47-latka oraz jego 34-letniego kolegę. Obaj mężczyźni podejrzani są o dokonanie rozboju na pracownicę kolektury gier liczbowych. Zdarzenie miało miejsce w Elblągu w połowie stycznia tego roku.

Sprawcy działali w porozumieniu. Jeden z nich zastraszył kobietę pracującą w kolekturze a następnie zabrał znajdującą się niedużą sumę pieniędzy. Policjanci operacyjni pracowali nad tą sprawą od chwili zgłoszenia.

Zabezpieczono i przeanalizowano m.in. zapisy monitoringu. Funkcjonariusze ustalili najpierw jednego ze sprawców a niedługo później drugiego. Obaj mężczyźni mieszkali w Elblągu. W trakcie zatrzymania w mieszkaniach mężczyzn policjanci zabezpieczyli przedmioty którymi posługiwali się w trakcie popełniania przestępstwa.

Zebrany materiał dowodowy został przedstawiony w sądzie z wnioskiem o areszt. Sąd zdecydował o aresztowaniu obu mężczyzn na 3 miesiące. Byli oni już wcześniej notowani m.in. za kradzieże. Za dokonanie rozboju może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register