Podróbki na ponad 1 mln zł znalezione w Elblągu

Warmińsko-mazurscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zajęli odzież, obuwie i elektronikę wartą ok 1 mln zł. Asortyment był sprzedawany na portalach aukcyjnych. W działaniach wzięło udział ponad 40 funkcjonariuszy.

Warmińsko-mazurscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili w maju br. na terenie Elbląga znaczne ilości towarów naruszających prawa własności intelektualnej znanych marek odzieżowych i elektronicznych.

Podczas działań prowadzonych na polecenie Prokuratury Rejonowej w Elblągu, ponad 40 funkcjonariuszy przeszukało pomieszczenia magazynowe i mieszkania osób podejrzanych o obrót podrobionymi towarami na portalach aukcyjnych oraz uchylanie się od opodatkowania.

W wyniku prowadzonych działań, w trzech magazynach oraz mieszkaniach prywatnych funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,1 tys. szt. odzieży, prawie 400 par butów. Zajęli 385 szt. urządzeń elektronicznych, w tym suszarki, głośniki, powerbanki , smartwatche, słuchawki bezprzewodowe. Szacunkowa wartość zajętego towaru to ok. 1 mln zł.

Jako dowody rzeczowe zatrzymano telefony, komputery, pendrivy, dysk zewnętrzny, dokumentację księgową.

Działania są kontynuacją sprawy, o której informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku.

Obecnie w postępowaniu status podejrzanych mają dwie osoby. Planowane jest postawienie zarzutów kolejnym osobom będącym organizatorami procederu.

Sprawę prowadzi Pierwszy Dział Dochodzeniowo-Śledczy w Elblągu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

asp. Marta Rosiak
Oficer Prasowy
Referat Komunikacji
Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register