Pogoda na niedzielę i cały tydzień. Będzie chłodne lato…

 

Mamy typowe polskie lato. Bez upałów, więcej burz, wiatru i deszczeu. Jesteście zdziwieni? I nie zapowiada się na poprawę. Nadchodzi tydzień upału, a potem znów “w kratkę”. Jeśli urlop nad Bałtykiem, będzie chłodno.

Jaka niedziela?

W niedzielę 10 lipca wciśnie się do nas zwrotnikowa masa powietrza znad Afryki, a temperatura powinna wzrosnąć do 26 st. C w centrum kraju i 28 st. C na południowym-zachodzie. Ma być sporo słońca, jedynie na Wybrzeżu i Pomorzu będzie więcej chmur z przelotnym deszczem i burzami, ale z wysoką temperaturą, po południu rzędu 22-26 st. C.

Jaki tydzień?

W poniedziałek burzowo na zachodzie i północy, poza tym słońce z temperaturą do 33 st. C na południu. Na północy chłodniej.

We wtorek burzowy front wkroczy nad pozostała część kraju z gradem i ulewami do nawet 100 l/mkw. na południu.

Od środy przeważająca część Polski znajdzie się ponownie w powietrzu płynącym znad Atlantyku niosącym “takie sobie lato”. Według ostatnich wyliczeń modelu CFS (sezonowy model NOAA) lipiec w Polsce temperaturowo ma być na przeważającym obszarze, a szczególnie na północy, poniżej normy.

Według dobrego amerykańskiego modelu GFS lato bez gorąca i upałów utrzymać się ma w Polsce co najmniej do 25 lipca. Sierpień według Amerykanów wygląda nieco lepiej. Temperaturo ma być w normie, miejscami na północy i gorącym zwykle oraz słonecznym wschodzie, poniżej normy. Sprawdziły by się więc przepowiednie, że lato będzie w tym roku typowe, kapryśne i burzowe.

 

pogoda na niedz

źródło: twojapogoda.pl

źródło:http://tvnmeteo.tvn24.pl, foto: pixabay.com

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register