Pokaż jak śpisz, powiem Ci jaki jesteś!

Pokaż mi jak śpisz, a powiem Ci jaki, jaka jesteś… To brzmi banalnie…ale nie oprzesz się, by nie przeczytać , a potem sprawdzić jak śpi Twój partner, partnerka…bo Ty wiesz przecież jak śpisz?

Po kolei……

jak-najczesciej-spimy

fot.www.samequizy.pl

1. Pozycja embrionalna

Jest to jedna z najczęściej przyjmowanych pozycji podczas spania. Charakteryzuje się podciągnięciem wysoko kolan i ułożeniem na boku. Niektórym może wydawać się mało wygodna, jednak w rzeczywistości większość ludzi przynajmniej przez jakąś część nocy śpi w tej właśnie pozycji.Osoby śpiące w ten sposób można określić jako posiadające twardą fasadę, które w środku są jednak skryte i wrażliwe. Łatwo je zranić, choć starają się tego po sobie nie pokazać.

2. Pozycja – pień

To pozycja w której podczas snu leżymy na boku z rękami i nogami wyciągniętymi wzdłuż ciała. Osoby śpiące w takim ułożeniu są niezwykle społeczne i uwielbią współpracować z innymi. Są również bardzo ufne co może czynić je wręcz łatwowiernymi. Są zbyt otwarte i nadgorliwe, to typowi altruiści.

3. Pozycja stęskniona

Pozycja charakteryzująca się ułożeniem na boku ale z rozprostowanymi przed sobą rękami. Również jest bardzo popularna.Badania ujawniły, że osoby śpiące w tej pozycji są zwykle otwarte i chętne do kontaktów z innymi. Z drugiej jednak strony mogą być podejrzliwe i często cyniczne. Amatorzy tej pozycji znani są również z powolnego podejmowania decyzji, kiedy jednak już się na coś zdecydują tkwią uparcie w swoim postanowieniu.

4. Pozycja żołnierz

Ten militarny styl spania określa pozycję na plecach z rękami wzdłuż ciała. Nie jest to zbyt popularna pozycja – mało kto się w niej dobrze wysypia. Śpiący „na żołnierza” ludzie jak sugeruje nazwa są bardzo poukładani życiowo i biorą samych siebie na poważnie. Mają wysokie wymagania względem siebie jak i innych ludzi.

5. Pozycja swobodne spadanie

Amatorzy tego stylu lubią wypoczywać w pozycji na brzuchu, z głową zwróconą na bok i rękami wokół poduszki. Jak sugeruje nazwa są to osoby wolnego ducha, bardzo społeczne ale niekiedy również zuchwałe. Prezentując światu swoją wyzwoloną stronę osoby te w skrytości serca są jednak nerwowe i przewrażliwione na swoim punkcie.

6. Pozycja rozgwiazda

Jest to chyba jeden z najrzadziej preferowanych stylów spania – leżąc na plecach z rozszerzonymi nogami i rękami ponad głową. Osoby wybierające ten styl są niezwykle lojalnymi przyjaciółmi, stawiając swoich bliskich jako najwyższy priorytet. Uwielbiają słuchać o problemach innych i jak tylko mogą angażują się w pomoc.

Najczęściej i tak w czasie snu prawdopodobnie zmieniamy pozycję, więc co to znaczy? hihihi

Osoby, które ściskają poduszkę również można scharakteryzować. Jak można się domyślić osoby te przywiązują dużą uwagę do relacji w swoim życiu, a więc zarówno rodziny jak i przyjaciół. Z natury lubią zadowalać innych, skupiając się bardziej na pomocy innym niż na sobie.

 

źródło: www.ciekawe.org

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register