Policja reklamowała akcję na pudełku zapałek

W czasie poprzedzającym „Święto Zmarłych” do punktów handlowych w obrębie dwóch elbląskich cmentarzy trafiły zapałki z informacją na pudełkach o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zapałki z logo KMZB są bezpłatne.

Informacje o możliwościach korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiały się w mediach elektronicznych, publikacjach prasowych, telewizji, radiu. Czasem jednak nie docieramy do wszystkich, do których chcielibyśmy dotrzeć. W najbliższych dniach w różnych punktach handlowych przy elbląskich cmentarzach rozdawane będą pudełka zapałek z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz informacją jak i gdzie z niej skorzystać. Działania zostały zrealizowane w ramach programu Bezpieczny Elbląg.

Cały czas przypominamy elblążanom o tym wirtualnym narzędziu do kształtowania bezpieczeństwa w swojej dzielnicy oraz mieście. Za pośrednictwem KMZB można zaznaczać niebezpieczne miejsca. Później informacja ta trafia do komendy policji, gdzie jest weryfikowana. Kolejnym etapem jest podjęcie kroków do wyeliminowania zgłoszonego zagrożenia.

Obecnie poprzez KMZB w ciągu tygodnia wpływa elbląskich policjantów od kilkunastu do kilkudziesięciu zgłoszeń od mieszkańców Elbląga i powiatu.

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa: http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/mapa-zagrozen-bezpiecze/24497,dok.html

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register