Policja wśród ludzi – czyli powrót posterunków Policji

MSWiA planuje przywracać posterunki. Szacuje się, że w całej Polsce przywróconych zostanie ponad 150 posterunków Policji. Jednostka w Kampinosie zostanie przywrócona jako pierwsza.

Poprzedni rząd koalicji PO-PSL zlikwidował ponad połowę istniejących posterunków Policji. W latach 2007-2015 zlikwidowano 418 z 817 takich jednostek, a ich likwidacja nie była poprzedzona żadnymi analizami. Zmiany nie przyniosły spodziewanych oszczędności, przyczyniły się natomiast do obniżenia poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Minister Błaszczak podczas uroczystości otwarcia posterunku Policji w Kampinosie podkreślał, że priorytetem jest to, żeby mieszkańcy czuli się bezpiecznie i mieli dostęp do posterunkowego.

MSWiA przeprowadziło konsultacje społeczne, na podstawie których wytypowano odtworzenie posterunków Policji. Odbuło się ponad 12 tys. spotkań z 217 tys. osób. Najwięcej zgłoszeń w sprawie odtworzenia posterunków Policji, napłynęło z województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

“Czas ich przywrócenia będzie uzależniony od możliwości, jakie są w konkretnych miejscach – współpracujemy z samorządami”

– podkreślił minister.

Jednostka w Kampinosie zostanie przywrócona jako pierwsza. Posterunek Policji w Kampinosie zostanie otwarty, zgodnie z obowiązującą procedurą, po upływie 30 dni. Dzięki tej decyzji posterunek w Kampinosie zostanie przywrócony i otwarty dla mieszkańców tej gminy w lipcu. Posterunek Policji w Kampinosie umożliwi stały kontakt obywateli z Policją.

Kiedyś faktycznie posterunki były na dworcach i w większych dzielnicach miast. Choć niektórzy kojarzą to negatywnie z przeszłym systemem władzy, na dzień dzisiejszy wraca taka koncepcja funkcjonowania Policji, by zapewnić bezpieczeństwo. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

źródło: mswia.gov.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register