Policjanci organizują festyn rodzinny. Co będzie się działo?

W tym tygodniu w ramach elbląskich obchodów Święta Policji na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się policyjny festyn. Funkcjonariusze zapraszają mieszkańców do aktywnego włączenia się w te obchody. Atrakcji dla samych mieszkańców będzie sporo.

Oprócz możliwości obejrzenia policyjnego sprzętu oraz pokazów tresury psów służbowych zaplanowano także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

W czwartek 19 lipca o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta akademia połączona z wręczeniem odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne. Będzie to w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przy Pl. Jagiellończyka w Elblągu.

Na niedzielę 22 lipca zaplanowano festyn dla mieszkańców. Jego miejsce to Bulwar Zygmunta Augusta i czas: pomiędzy godz. 14.00 a 17.00. Wcześniej, bo o 13.00 w Katedrze Św. Mikołaja odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji policjantów i ich rodzin.

Obchody Święta Policji w Elblągu odbywają się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz Prezydenta Elbląga i Starosty Elbląskiego.

W zaplanowanym pomiędzy godz. 14.00 a 17.00 – festynie dla mieszkańców na Bulwarze Zygmunta Augusta atrakcjami będą m.in.:

– pokaz tresury psów służbowych godz. 14.30.,

– pokaz łodzi patrolowych godz. 16.00

– pokazy sprzętu służb mundurowych

– pokaz Orkiestry Wojskowej z Elbląga

– tor rowerowy z przeszkodami dla najmłodszych,

– animatorzy zabaw z projektu Aktywny Elbląg

– bezpłatne przejażdżki kucykami około godz. 15.15

– bezpłatne przejażdżki quadami,

– osoby dorosłe będą mogły skorzystać z symulatora dachowania i symulatora zderzeń,

– prezentacja sprzętu sportowego z możliwością sprawdzenia swojej sprawności fizycznej, testy sprawnościowe dla młodzieży i dorosłych, pokazy treningu funkcjonalnego z udziałem trenerów fitness i policjantów,

– poczęstunek grochówką.

W pomoc przy organizacji festynu aktywnie włączyli się: Restauracja Tortuga, Grupa Wodna, Siłownia Matrix, Stajnia Lipnik, Nowa Holandia, Animatorzy z projektu Aktywny Elbląg.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register