Policjanci ostrzegają młodzież przed konsekwencjami. Wykorzystują do tego…teatr

Policjanci z prewencji kryminalnej przeprowadzili spotkania w Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Wyżynnej. Łącznie w zajęciach wzięło udział 47 uczniów.

Zajęcia podzielone były na te z Cyberprzemocy, w których wzięli udział uczniowie klasy VII prowadzone przez asp. szt. Dariusza Komosińskiego oraz zajęcia na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. W drugich wzięło udział 21 uczniów klasy VI.

Młodzież dowiedziała się, m.in. co oznacza termin „nieletni” i jakie kategorie osób obejmuje. W tym kontekście uczniowie zapoznali się z odpowiedzialnością, jaka na nich ciąży w związku z dopuszczeniem się nieodpowiednich zachowań naruszających przepisy kodeksu wykroczeń i kodeksu karnego oraz skarbowego.

Od dziś natomiast rusza policyjny cykl spotkań w teatrze. Policjanci po spektaklu „My dzieci z dworca Zoo” spotykają się z widzami i rozmawiają na temat uzależnień i nie tylko.

Narkotyki, dopalacze a także odpowiedzialność prawna nieletnich to tematy spotkań z młodzieżą, które prowadzone są przez policjantów z prewencji kryminalnej. Miejscem tych spotkań jest Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

  • Policjanci Komendy Miejskiej Policji od lat współpracują z Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Aktorzy przedstawiają na deskach Małej Sceny spektakle dotyczące różnego rodzaju problematyki, którą zajmuje się również policja. W najbliższy czwartek młodzież szkolna będzie miała możliwość obejrzenia spektaklu i wzięcia udziału w policyjnej dyskusji – wyjaśnia kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register