Policjanci pozostawili ranne zwierzę przy drodze? Mundurowi wyjaśniają sprawę

Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki informuje, że policjanci pozostawili ciężko rannego jelonka na poboczu ul. Fromborskiej bez pomocy. Działacze organizacji odnaleźli na poboczu zwierzę i się nim odpowiednio zaopiekowali. Komenda Miejska Policji w Elblągu informuje, że sprawę takiej interwencji właśnie wyjaśnia.

Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki poinformował, że 5 maja br. o godz. 5.10 rano otrzymano telefon o potrąconej sarnie przy ul. Fromborskiej w Elblągu. Ranne zwierzę miało znajdować się na poboczu jezdni. Pracownicy ośrodka ruszyli na interwencję.

O godz. 5.20 Pan zadzwonił po raz kolejny powiedział, że śpieszy się do pracy ale na miejsce przyjechał patrol Policji, który na nas czeka przy rannym zwierzęciu. Po pół godzinie docieramy na miejsce – nie ma ani Policji, ani sarny. Bardzo zdziwiła nas ta sytuacja – odjeżdżamy. Zadzwoniliśmy jeszcze do Pana zgłaszającego, czy nie pomyliliśmy miejsca, jeszcze raz uzgodniliśmy szczegóły. Dzwonimy więc na Policję, od dyżurnego słyszymy, że sarna padła i funkcjonariusze położyli zwierzę na poboczu. Pytamy, czemu nikt nie dał znać, żebyśmy nie przyjeżdżali – na to pytanie nikt nie potrafił odpowiedzieć – informuje Ośrodek.

Sprawa nie dawała jednak spokoju działaczom organizacji i postanowili wrócić na miejsce wypadku oraz przeszukać teren.

Przeszliśmy rowami, najpierw jedną, potem drugą stroną drogi i znaleźliśmy sarnę – żywą. Patrzyliśmy z niedowierzaniem, nie dość, że ranne zwierzę ściągnięto z drogi to jeszcze umieszczono w rowie z wodą, obok wyrzucono jednorazowe rękawiczki. Koziołek dygotał cały z zimna, krew leciała mu z nosa i pyska – informują działacze.

Jak wskazują pracownicy Ośrodka, ktoś musiał po prostu ranne zwierzę wrzucić na pobocze i pozostawić bez pomocy.

Jak można w tak okropny sposób zostawić ranne zwierzę bez pomocy? Jeszcze dziś złożymy skargę na Policjantów, którzy nie udzielili mu pomocy – informują działacze Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki.

W tej sprawie zwróciliśmy się o wyjaśnienia do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Komendant zlecił przeprowadzenie czynności wyjaśniających dotyczących przeprowadzenia tej interwencji. Wyjaśniamy tę sprawę – mówi nam kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Koziołek z wczorajszego wypadku na ul. Fromborskiej wstał, chodzi. Przypominamy, że zwierzę na skutek wypadku doznało obrażeń głowy, rokowania ostrożne, będziemy Was informować na bieżąco o jego stanie – dodaje dziś na swojej stronie Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki.

1 komentarz

  • Michał Reply

    10 maja 2021 at 10:51

    Brak serca , i tacy ludzie mają dbać o nasze bezpieczeństwo ? tak dba się o bezbronne stworzenia ?
    Mam nadzieję ze owy “Funkcjonariusz” odpowie karnie

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register