Policjanci wyeliminowali z ruchu pijanych kierowców

Od piątku do niedzieli policjanci z Elbląga zrealizowali 181 interwencji. W ich trakcie wylegitymowali 487 osób i zatrzymali 3 poszukiwanych. Do wytrzeźwienia przewieziono 15 nietrzeźwych. Policjanci z ruchu drogowego przebadali na zawartość alkoholu 280 kierujących. Zrealizowane kontrole pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu aż 7 nietrzeźwych kierujących.

Rekordzistą okazał się 27-latek, który w sobotnią noc kierował na ul. Lubranieckiej swoim peugeotem. Wynik badania alkotestem wskazał 2,08 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Niewiele mniej „wydmuchał” do urządzenia 32-latek zatrzymany przez policjantów w piątek na ul. Lubelskiej. Wynik również był lekko powyżej 2 promili. Mężczyzna kierował natomiast fordem galaxy. Jego auto trafiło na strzeżony parking. 32-latkowi policjanci zatrzymali także prawo jazdy. Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na czas określony przez sąd.

Policjanci ruchu drogowego w miniony weekend również wystawiali dodatkowe patrole w obrębie elbląskich cmentarzy, ponieważ panowało tam spore natężenie ruchu.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register