Policjanci zatrzymali kierowcę za przekroczenie prędkości. Był pod wpływem narkotyków

27-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol policji drogowej. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości o 23 km/h. W trakcie kontroli okazało się że 27-latek jest pod wpływem narkotyków, ma przy sobie foliowe zawiniątko z amfetaminą i… jest poszukiwany.

Kontrola drogowa miała miejsce przy ul. Fredry. Było to miejsce wytypowane na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– Mieliśmy sygnały od mieszkańców że dochodzi tam do przekroczeń dozwolonej prędkości dlatego wystawiony był tam stacjonarny patrol ruchu drogowego – mówi policjant dokonujący pomiarów prędkości. – Zmierzyłem prędkość renault laguny, która jechała ponad 60 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 40 – dodaje.

Kierujący nią 27-latek wzbudził podejrzenia policjantów. Sprawdzili go testerem narkotykowym i okazało się że jest pod wpływem środków odurzających. Znaleziono także przy nim niewielkie zawiniątko z amfetaminą. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd do odbycia kary 2 lat i 4 miesięcy pozbawiania wolności. 27-latek trafił do aresztu. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem.

– Policja zachęca mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie sygnały są weryfikowane przez policjantów. Ma to również wpływ na planowanie służb – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register