Policyjne rowerowe patrole wyjechały na ulice Elbląga

Stare Miasto, parki, centrum miasta oraz okolice Bażantarni wszędzie tam będzie można spotkać policyjne patrole rowerowe. Mobilność i obecność w miejscach niedostępnych dla radiowozu a jednocześnie szybka reakcja i przemieszczenie się to przyświeca policjantom na rowerach.

Jeszcze przed majówką policyjny patrol rowerowy pojawił się na ulicy Hetmańskiej. Już niedługo (zależnie od pogody) będzie je można zobaczyć w wielu innych miejscach w Elblągu a w szczególności na starówce oraz w parkach.

To patrol jak każdy inny. Policjanci mają standardowe wyposażenie. Gdy potrzebują radiowozu by na przykład przewieźć zatrzymanego mogą poprosić oficera dyżurnego, który taki radiowóz wyśle w miejsce interwencji.

Wąskie parkowe uliczki przez, które nie przejedzie radiowóz są idealne do tego, by przemieszczać się po nich rowerem. Poza tym patrol rowerowy jest bardziej mobilny niż policjanci w patrolu pieszym. W ciągu krótszego czasu są także w stanie sprawdzić większy obszar lub dotrzeć w inne niedostępne miejsce.

Patrolami rowerowymi jest w Elblągu objęte również Stare Miasto, które szczególnie w okresie letnim chętnie odwiedzają elblążanie. Patrole te są w dyspozycji dyżurnego komendy i reagują na wezwania i interwencje.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register