Pomoc dla Szpitala Miejskiego

Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II w Elblągu może liczyć na wsparcie. Akcja organizowana przez Fundację Kuroniówka wraz z cateringiem dietetycznym Kuroniowie Diety, zatacza coraz szersze kręgi. W ramach pomocy szpitalom dedykowanym do walki z koronawirusem, oba podmioty przeznaczyły 50 tys. zł w formie pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków. Do listy 12 placówek codziennie zaopatrywanych w świeże zestawy diet, dołącza szpital w Elblągu.

Pracownicy elbląskiej placówki przy ul. Komeńskiego, już dziś otrzymają  50 wzmacniających posiłków, zapewniających odpowiednią regenerację.  

Zależy nam, aby personel medyczny szpitali walczących z epidemią koronawirusa mógł w pełni skupić się na leczeniu i opiece nad pacjentami. Z tego względu nieprzerwanie, każdego dnia zaopatrujemy placówki na terenie całej Polski w pełnowartościowe dania przeznaczone na każdą porę dnia. Dzięki temu zaangażowani w nieustanną pomoc, pracownicy służby zdrowia nie będą musieli dodatkowo martwić się o posiłki. To trudny czas dla nas wszystkich. Staramy się jednak wspierać tych, którzy w walce z epidemią stanowią, tzw. pierwszą linię obrony – mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety.

Na akcję przeznaczono 50 tys. zł w formie 1200 zestawów diet, złożonych z 5 pełnowartościowych posiłków. Każdy z nich przygotowany jest z zachowaniem standardów higieny, pakowany do zamykanych hermetycznie pojemników i transportowany przez specjalne samochody chłodnicze. Dodatkowo każdy z zaopatrywanych szpitali ma możliwość wyboru preferowanego wariantu diety spośród: standardowej, wegetariańskiej, wegańskiej i bezglutenowej.  Jako pierwsze, zaopatrzenie otrzymały szpitale na terenie Warszawy, tj. przy ul. Szaserów, Wolskiej i Żwirki i Wigury.

Aktualnie pomoc dosięga już do 13 placówek na terenie całej Polski, a mianowicie do Łodzi, Gdańska, Wejherowa, Radomia, Krakowa, Łomży, Białegostoku, Szczecina, Bielska Podlaskiego oraz Elbląga. Organizatorzy prowadzą rozmowy definiujące potrzeby jednostek w Płocku, Poznaniu i Bydgoszczy, pozostając jednocześnie otwarci na samodzielne zgłoszenia szpitali, docierające przez social media lub biuro obsługi klienta. Zarządzający Fundacji Kuroniówka oraz cateringu Dietetycznego Kuroniowie Diety zaznaczają,  że są gotowi na długofalowe wsparcie szpitali oraz  podjęcie dodatkowych działań, w sytuacji w której realne potrzeby okażą się wyższe od dotychczas zakładanych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register