Popularność medialna polityków. Kto wypada najlepiej?

Na podstawie badania  przeprowadzonego w dniach 1-31 marca 2016 r. w głównych programach informacyjnych Polsatu (Wydarzenia, 18.50), TVN (Fakty, 19.00) i TVP1 (Wiadomości, 19.30) przez Pentagon Reaserch, mamy ranking medialnej wartości polityków. Najcenniejszy Jarosław Kaczyński.

Badanie dotyczyło ono wystąpień polityków, których podzielono ze względu na partie polityczne, a także pełnione funkcje w organach władzy wykonawczej. Badanie nie zawiera ekspozycji przedstawicieli władzy sądowniczej ani działaczy organizacji społecznych. Przedmiotem pomiaru był czas ekspozycji oraz liczba wejść na wizję, z których następnie oszacowano wartość przekazu, wyrażoną w PLN. Podstawą wyceny zmonitorowanych ekspozycji były oficjalne ceny czasu reklamowego w poszczególnych stacjach.

pentagonresearch-politycynawizji-032016-1fot:http://www.wirtualnemedia.pl

W rankingu “króluje” Jarosław Kaczyński. Zdominował wszytskie media i jego wartość medialna szacowana jest na ok 6,5 mln zł. 

W okresie od 1 do 31 marca br. Jarosław Kaczyński został pokazany przez 2251 sekund w wieczornych programach informacyjnych na antenie Polsatu, TVN i TVP1. Prezes PiS miał 273 wejścia na wizję. Drugi w zestawieniu Andrzej Duda na wizji pojawił się 266 razy, łącznie przez 2127 sekund, a trzecia Beata Szydło – 295 razy, łącznie przez 1853 sekundy.

Kolejne miejsca zajęli Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro, Witold Waszczykowski, Mariusz Błaszczak, Ryszard Petru, Grzegorz Schetyna i Anna Maria Anders.

Poniżej całkowity ranking polityków i ich wartość mediowa.

pentagonresearch-politycynawizji-032016-2fot:http://www.wirtualnemedia.pl

źródło: http://www.wirtualnemedia.pl, foto: pis.org.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register