Pościg za mercedesem w Elblągu. Uciekinier uderzył w lampę!

Kierował srebrnym mercedesem, nie zatrzymał się do kontroli a chwilę później uderzył w uliczną latarnię – mowa tu o 38-latku, którego chcieli zatrzymać do kontroli policjanci z prewencji. Kierujący autem mężczyzna popełnił wykroczenie a dokładnie jechał po powierzchni wyłączonej z ruchu i skręcał w ul. Brzeską.

Zdarzenie miało miejsce w środę (3.05) około godziny 23.00. Gdy policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać go do kontroli ten przyspieszył i skierował się w ul. Robotniczą a następnie Okrzei i Rechniewskiego.

Nie zastosował się także do czerwonego światła na jednym z sygnalizatorów, gdy skręcał w ulicę Okrzei. Gdy z ulicy Rechniewskiego chciał skręcić w Brzeską, nie zapanował nad autem i uderzył w słup latarni uszkadzając i unieruchamiając mercedesa.

Gdy policjanci obezwładnili 38-latka i założyli mu kajdanki a także sprawdzili w bazie danych okazało się, że ma on 2,26 promila alkoholu w organizmie. 38-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania właśnie za kierowanie po alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz odpowie dodatkowo za popełnione wykroczenia a także za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi. nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register