Powstanie nowa inwestycja w Elblągu – Centrum Dystrybucyjne firmy Meble Wójcik

Firma Meble Wójcik wkrótce rozpocznie proces inwestycyjny dotyczący budowy nowego Centrum Dystrybucyjnego w Elblągu. Prace budowlane rozpoczną się w połowie września. Obiekt powstanie w sąsiedztwie fabryki „Żuławskiej” przy trasie szybkiego ruchu Gdańsk – Warszawa S7. Celem nowej inwestycji jest m.in. podniesienie jakości oraz zapewnienie terminowości dostaw do odbiorców.

Decyzja dotycząca budowy nowego Centrum Dystrybucji została podjęta z myślą o podniesieniu dostępności wyrobów marki Meble Wójcik, a jej głównym celem jest zwiększenie zdolności operacyjnej magazynów oraz optymalizacja produkcji. W skład inwestycji, zlokalizowanej na działce o powierzchni 35.000 m2, będą wchodzić m.in.: magazyn wysokiego składowania o powierzchni 24.000 m2, zaplecze socjalne dla pracowników, pomieszczenia biurowe oraz parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych.

Obecnie spółka Meble Wójcik jest właścicielem trzech zakładów produkcyjnych: Fabryki Mebli Stolpłyt, Wójcik Fabryki Mebli i Żuławskiej Fabryki Mebli, w których codziennie produkuje się meble dystrybuowane na prawie 30 rynków z całego świata.

– Stworzenie nowego Centrum Dystrybucji jest kolejnym krokiem w realizacji strategii dynamicznego rozwoju spółki oraz zwiększenia elastyczności serwisu dla naszych Klientów. Warto podkreślić, że magazyn tej wielkości jest unikatową inwestycją w naszym regionie i będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów wykorzystujący w swoich procesach roboty, systemy wysokiego składowania palet, specjalistyczne wózki wysokiego składowania oraz indywidualizowane wózki kompletacji poziomej – mówi Ewelina Wójcik, dyrektor d.s. marketingu marki Meble Wójcik.

Prace budowlane rozpoczną się w pierwszej połowie września 2018, a oddanie obiektu do użytkowania zaplanowano na połowę 2019 roku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register