Pracowity długi weekend elbląskich policjantów

485 badań na zawartość alkoholu, 2 zatrzymanych pijanych kierujących, 306 zrealizowanych interwencji oraz 35 osób przewiezionych do pogotowia socjalnego. Na terenie Elbląga miały miejsce 2 wypadki drogowe. Tak wygląda statystyka z policyjnych służb i zdarzeń w czasie trwania długiego weekendu.

Jeden z wypadków spowodowała pijana kierująca. 29-letnia kobieta miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. To jednak nie jedyna kierująca pod wpływem alkoholu w ten weekend. W piątek policjanci ruchu drogowego zatrzymali przy ul. Grota Roweckiego 57-latkę. Kobieta jechała audi a4. Badanie alkotestem wykazało w jej przypadku 0,8 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano jej prawo jazdy a samochód przekazano innej, trzeźwej osobie.

Policjanci patrolowo interwencyjni w trakcie legitymowania 35-latka na dworcu PKP w Elblągu zainteresowali się jego nerwowym zachowaniem. Chwilę później okazało się, iż 35-latek ma w kieszeni spodni 4 foliowe zawiniątka z białym proszkiem. Po zbadaniu substancji tester dał wynik na zawartość amfetaminy. Z dworca trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyku może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register