Prezydent dementuje. Nie zwracał się do wojewody o zmianę nazwy ronda

Opublikowaliśmy dziś materiał, który został zamieszczony na portalu kresy.pl, w którym pojawiły się informacje o naciskach na wojewodę w sprawie zmiany nazwy ronda „Obrońców Birczy”. Prezydent Witold Wróblewski stanowczo dementuje, aby miał z tą sprawą cokolwiek wspólnego.

Materiał, który ukazał się na portalu kresy.pl cytowaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/mniejszosc-ukrainska-naciska-na-zmiane-nazwy-ronda-w-elblagu/

Dziennikarze tego portalu pozwolili sobie na insynuację, jakoby: „do wojewody z wnioskiem o uchylenie uchwały rady miasta, najprawdopodobniej pod wpływem nacisków środowisk ukraińskich, miał zwrócić się prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, względnie osoby z jego otoczenia, pochodzenia ukraińskiego. Wróblewski jest blisko związany z Mironem Syczem, politykiem PO i negacjonistą wołyńskim oraz lobbystą mniejszości ukraińskiej”.

W tej sprawie otrzymaliśmy sprostowanie prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, w którym czytamy:

„Prezydent Witold Wróblewski nie zwracał się do wojewody z wnioskiem o uchylenie uchwały Rady Miejskiej w sprawie nadania jednemu z rond w mieście nazwy Obrońców Birczy.

Insynuacje zawarte w artykule o jakichkolwiek naciskach środowisk ukraińskich na Prezydenta w tej kwestii oraz o rzekomych związkach Prezydenta z Panem Mironem Syczem również nie mają żadnego uzasadnienia w rzeczywistości. Przedmiotowa publikacja uchybia zasadom prawa prasowego i została sporządzona z naruszeniem staranności i rzetelności dziennikarskiej, bowiem autor artykułu przed publikacją materiału nie podjął nawet próby skonfrontowania tych informacji u źródła”.

Cała publikacja w portalu kresy.pl dostępna jest tu: https://kresy.pl/wydarzenia/naciski-na-wojewode-ws-ronda-obroncow-birczy-w-elblagu/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register