Przebudowa skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza zakończona

Kierowcy mogą już korzystać z przebudowanego, czterowylotowego skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza. Realizacja przedsięwzięcia usprawni komunikację tego regionu miasta.

Inwestycja została przeprowadzona sprawnie. Chciałbym podkreślić, że nie jest to zadanie realizowane w ramach budowy wiaduktu na Zatorze, ale wpisuje się ono w kompleksową obsługę tego rejonu miasta. Wykonaliśmy je wyłącznie z pieniędzy miejskich. Od wielu lat toczyła się dyskusja, że skrzyżowanie Mickiewicza z Grunwaldzką jest w kształcie litery T i powinno być ono czterodrożne. Niezbędne było podjęcie przebudowy tego skrzyżowania teraz, po to, by za dwa, trzy lata nie wracać już do niego. Do sprawy skomunikowania Zatorza z miastem podeszliśmy kompleksowo. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wykonawcom, inżynierowi kontraktu, inspektorom nadzoru, pracownikom Departamentu Zarządu Dróg — mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Realizacja inwestycji była niezbędna dla sprawnej obsługi komunikacyjnej terenu dworca autobusowego.

Elbląski PKS jest w trudnej sytuacji, ponieważ budowa wiaduktu i skrzyżowania postawiły logistykę firmy w stan alarmowy. W tym roku zakończy się budowa wiaduktu i PKS będzie mógł prowadzić swoją działalność w dużo lepszych warunkach – podkreślał prezydent Witold Wróblewski.

Ta inwestycja była bardzo potrzebna. Panu prezydentowi należą się podziękowania za to, że znalazł pieniądze, dzięki którym można było to skrzyżowanie przebudować. Z chwilą rozpoczęcia przebudowy ulicy Lotniczej dojazd na dworzec był mocno utrudniony. Problem dotyczył również stacji diagnostycznej, przez ten utrudniony dojazd mieliśmy znacznie mniej klientów oraz myjni autobusów i samochodów ciężarowych, która również była zdecydowanie gorzej wykorzystana ze względu na utrudniony dojazd – zaznaczył Władysław Brachun, prezes PKS w Elblągu.

Przedsięwzięcie zrealizowała firma budowlano – drogowa MTM, która realizuje również budowę wiaduktu i dróg dojazdowych na Zatorze.

Koszt robót budowlanych wyniósł 1 391 390,04 zł brutto. Zakres inwestycji obejmował między innymi: przebudowę skrzyżowania z trójwylotowego na skrzyżowanie czterowylotowe wraz z geometrią wlotów oraz przebudową odcinków jezdni, chodników, ścieżek rowerowych,  zatoki autobusowej, sygnalizacji świetlnej, sieci oświetlania ulicznego, odwodnienia ulicznego, oraz  usunięcie kolizji z infrastrukturą techniczną.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register