Zamknięte oddziały w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Wykryto groźną bakterię!

Odział Chirurgiczny zamknięty. Intensywna Terapia działa z problemami. Pacjentów kieruje się do elbląskiego Szpitala Miejskiego. To efekt wykrycia groźnej dla ludzi bakterii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu!

Taką informację podała dziś gazeta portel.pl.

– To pierwszy tak poważny przypadek epidemiologiczny od dłuższego czasu – mówi na łamach portalu Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.

Jak czytamy w gazecie, bakterią klebsiella pneumoniae (pałeczka zapalenia płuc) zaraziło się pięciu pacjentów przebywających na oddziale intensywnej opieki medycznej, 8 pacjentów oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej, stwierdzono też pojedyncze przypadki na trzech innych oddziałach.

Dziennikarze portelu ustalili, że taka sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu trwa przynajmniej od kilku tygodni.

Bakteria atakuje układ oddechowy, moczowy, pokarmowy – wyjaśnia Marek Jarosz. – Do Europy dotarła z Indii, w Polsce pierwsze przypadki wykryto w 2012 roku, jej rozwojowi sprzyja niewłaściwa higiena.

Klebsiella pneumoniae, czyli pałeczka zapalenia płuc, to bakteria, która jest odpowiedzialna przede wszystkim za zagrażające życiu zapalenie płuc. Ponadto może się przyczynić do stanu zapalnego układu moczowego, pokarmowego, a także opon mózgowo-rdzeniowych (zwłaszcza u niemowląt). W skrajnych przypadkach może nawet  doprowadzić do sepsy” – informuje poradnikzdrowie.pl.

1 komentarz

  • paweł Reply

    8 czerwca 2018 at 17:49

    wlasnie moja mama miala podobna bakterie i lezala na intensywnej terapii pozniej na chirurgi ortopedycnej i sie dowiedzialem od lekarzy ze ta bakterie nie działają żadne antybiotyki jest odporna wczoraj zmarła ale podobno nie na ta bakterie

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register