Raport policyjny ze stołecznych dróg

Dzisiaj jest ostatni dzień długiego weekendu, podczas którego stołeczni policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pod hasłem “Bezpieczny weekend”. Od środy nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają policjanci, którzy kontrolują, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Niestety, w tym czasie na drogach garnizonu warszawskiego doszło do 37 wypadków drogowych, w których 46 osób zostało rannych, funkcjonariusze ujawnili także 104 nietrzeźwych kierowców.

Nie tylko alkohol, ale również brawura, brak wyobraźni, nadmierna prędkość i nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego prowadzą do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Na terenie garnizonu stołecznego od środy do soboty doszło do 37 wypadków, w których 46 osób zostało rannych. Podczas długiego weekendu w 2015 roku policjanci odnotowali 20 wypadków, w których 20 osób ucierpiało i 3 zginęły.

Przed nami powroty z majowego weekendu. To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych: kierowców i pieszych. Kierowcy, którzy wyruszą dzisiaj w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami.

Bezpiecznego powrotu!

 

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register