Robert Lewandowski – najlepszy sportowiec w Polsce

Zastanawiasz się, jaki jest obecnie najlepszy polski sportowiec? Zdecydowana większość ekspertów stawia na Roberta Lewandowskiego. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są najważniejsze osiągnięcia tego wybitnego piłkarza? Jak przedstawiały się ostatnie wyniki w plebiscycie na Najlepszego Sportowca? Czy Robert Lewandowski był w tych klasyfikacjach na czołowej lokacie? Dowiedz się tego wszystkiego z naszego tekstu.

Największe osiągnięcia Roberta Lewandowskiego

Jeśli chodzi o rozgrywki klubowe, Polak wygrał już wszystko, co mógł. Warto zaznaczyć, że na początku swojej seniorskiej kariery napastnik był zawodnikiem Lecha Poznań. Opierając się na danych serwisu sportowego https://sport1.pl w sezonach 2008/09 oraz 2009/10 Robert Lewandowski wygrał mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz został Królem Strzelców. Potem przeniósł się do Borussii Dortmund. Robert Lewandowski reprezentował barwy klubu z Westfalii do końca kampanii 2013/14. Robert Lewandowski ma na koncie (z tamtego okresu) wiele dobrych wspomnień. Udało mu się zdobyć dwa mistrzostwa, Puchar Niemiec, czy Superpuchar Niemiec. Do tego Polak (pod koniec przygody z BVB) dołożył spektakularny występ w półfinale Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. Z tym meczem jest związana pewna ciekawostka.

Dla „RL9” sport zawsze był bardzo ważny. Profesjonalne podejście owocuje zaś do dzisiaj. W tamtym pamiętnym spotkaniu Robert Lewandowski strzelił cztery bramki Królewskim i był na ustach całego świata. Po powrocie do domu nie świętował hucznie, tylko poprosił swoją żonę, Annę o przygotowanie… zupy dyniowej. Warto zaznaczyć, że Polak od bardzo dawna przykłada dużą uwagę nie tylko do treningu, ale także do odżywiania i zdrowego stylu życia. Od sezonu 2014/15 Robert Lewandowski jest już zawodnikiem Bayernu Monachium. Warto zaznaczyć, że Polak zdobył kolejne tytuły na krajowym podwórku. W kampanii 2019/20 udało mu się zaś wywalczyć z Bawarczykami Ligę Mistrzów. Potem Bayern Monachium wygrał też Superpuchar Europy i zdobył Klubowe Mistrzostwa Świata.

Robert Lewandowski dwukrotnie z kolei wygrał plebiscyt na Najlepszego Sportowca

Kiedyś Polacy nie do końca doceniali Roberta Lewandowskiego. Kilka lat temu był nawet taki okres, że kibice wygwizdywali „RL9”, a niektórzy domagali się, by… posadzić go ławce reprezentacji narodowej. Dzisiaj jest to nie do pomyślenia.

Robert Lewandowski zapracował na miano żywej legendy. Przynajmniej w Polsce, bo do uzyskania takiego tytułu w skali światowej jeszcze mu trochę brakuje. W naszym kraju to niekwestionowana gwiazda. Jeśli ktoś w niego wątpił, to postawa „Lewego” w ostatnich sezonach skutecznie wytrąciła każdemu niedowiarkowi wszystkie argumenty… Trzeba zaznaczyć, że Polak dwukrotnie z rzędu wygrał plebiscyt (organizowany przez Przegląd Sportowy) na Najlepszego Sportowca w Polsce. Jeszcze w 2019 roku Robert Lewandowski zajął drugie miejsce. Za żużlowcem Bartoszem Zmarzlikiem, co wywołało wiele emocji. Środowisko piłkarskie było bowiem przekonane, że to „Lewy” zasłużył na pierwszą lokatę. W dwóch kolejnych latach nie było już żadnych wątpliwości. Ostatnio Robert Lewandowski w pokonanym polu zostawił m.in. złotych medalistów Igrzysk Olimpijskich z Tokio. To chyba najlepiej świadczy o tym, jaka jest aktualnie jego popularność.

Czy Polak ma szansę na Złotą Piłkę?

Jeśli Robert Lewandowski będzie dalej tak dobrze się spisywał, to żaden inny polski sportowiec nie odbierze mu pierwszej lokaty. Od wielu lat „RL9” skutecznie pracuje też na miano światowej gwiazdy. Nie da się jednak ukryć, że Robert Lewandowski nie jest aż tak popularny, jak Lionel Messi, czy Cristiano Ronaldo. Pokazały to ostatnie wyniki Złotej Piłki. Polak zanotował kapitalne liczby, ale i tak musiał uznać wyższość Argentyńczyka, który np. w kampanii Ligue 1 zdobył… tylko jednego gola. Czy „Lewy” kiedyś wywalczy to najcenniejsze indywidualne trofeum? Nie będzie o to łatwo. Fantastyczne wyniki drużynowe oraz indywidualne to jedno. Do tego bardzo liczy się popularność. A w niektórych zakątkach świata „Lewemu” trudno jest rywalizować właśnie np. z Lionelem Messim.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register