Rosja grozi Polsce odwetem. Chodzi o incydent w Braniewie

Moskwa zagroziła Polsce „adekwatną odpowiedzią” w związku z niewpuszczeniem do naszego kraju rosyjskich motocyklistów. Rosyjskie MSZ wyraziło oburzenie z powodu uniemożliwienia wjazdu do Polski ośmiu obywatelom Federacji Rosyjskiej, którzy chcieli przekroczyć granicę w obwodzie kaliningradzkim.

Według Rosjan siedmiu motocyklistów jechało do Braniewa na uroczystości 72 rocznicy zakończenia II wojny światowej, a jeszcze jeden na terenie województwa śląskiego próbował przyłączyć się do międzynarodowego rajdu „Drogami Zwycięstwa”.

Rosyjscy dyplomaci w specjalnym oświadczeniu napisali, że „obywatele Rosji coraz częściej zderzają się ze sztucznymi problemami, co pozbawia ich możliwości realizacji swojego prawa do odwiedzania mogił rodaków, którzy zginęli w walce o wolność i niepodległość narodów Europy, w tym Polaków.”

W komunikacie znalazło się również stwierdzenie, że 10 kwietnia polska delegacja bez przeszkód mogła przyjechać do Rosji, aby oddać hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Rosyjskie MSZ domaga się od Polski wyjaśnień i zapowiada, że może skorzystać z prawa do „adekwatnej odpowiedzi”.

Zdaniem pracujących w Moskwie unijnych dyplomatów, chcących zachować anonimowość, tego typu stwierdzenia budzą wątpliwości. W ich ocenie nie można porównywać przejazdu rosyjskich motocyklistów do wizyty rodzin oficerów zamordowanych w Katyniu oraz polskich dyplomatów i urzędników, którzy oficjalnie przyjechali do Rosji, aby pokłonić się ofiarom zbrodni stalinowskiej i katastrofy smoleńskiej. W dokumencie rosyjscy dyplomaci nie wspomnieli także o tym, że część motocyklistów, którzy od kilku lat są zatrzymywani na polskich granicach, brała aktywny udział w agresji na Ukrainie, w tym w aneksji Krymu, i w wojnie w Donbasie.

O tym wydarzeniu więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/kilkuset-rosjan-opanowalo-braniewo-przyjechali-na-motocyklach/

Źródło: Radio Olsztyn

1 komentarz

  • RYSZARD Reply

    28 lipca 2017 at 16:06

    fRAJERZY NIECH SWIETUJA NA PLACU CZERWONYM KACAPY?.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register