Rozpoczęło się Święto Chleba w Elblągu

To już XVII edycja pysznego wydarzenia, czyli Elbląskiego Święta Chleba. Przez trzy dni Stare Miasto w Elblągu będzie tętniło życiem, kusiło zapachami i smakami. W każdej części starówki będzie można znaleźć coś interesującego. Oprócz wypieków, na stoiskach znajdziemy wyroby cukiernicze, wędliny, żywność ekologiczną czy rękodzieło.

Elbląskie Święto Chleba to także wspólne gotowanie, warsztaty wyrabiania i pieczenia chleba, prezentacje, spektakle i koncerty.

W tym roku na scenie wystąpią m.in.: Klezmafour i Elbląska Orkiestra Kameralna, Afromental, Muchy, Orkiestra na Dużym Rowerze oraz Natalia Nykiel. Nie zabraknie też klubowej muzyki z DJ-em.

Mieszkańcy będą również mogli wysłuchać koncertu z okazji Święta Niepodległości Ukrainy w wykonaniu orkiestry i solistów Teatru Muzycznego z Łucka. Odbędzie się on w Ratuszu Staromiejskim w niedzielę o godz. 18.00.

Dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego zamieni się w „bajeczną” strefę, do której zapraszamy całe rodziny, a w niej: „dmuchańce”, kraina zabaw i sportu, warsztaty rzeźbienia w drewnie, pokaz kowalstwa oraz kraina „Majsterkowo” z Castoramą. Na Wyspie Spichrzów czekać będzie wesołe miasteczko z karuzelami innymi atrakcjami.

Na Bulwarze Zygmunta Augusta znajdziemy Strefę Relaksu i Zdrowia, w której prowadzone będą między innymi badania profilaktyczne. Każdy odwiedzający będzie mógł odpocząć i nabrać siły na dalsze zwiedzanie.

Nie obędzie się bez rywalizacji sportowych – w sobotę niezwykle widowiskowy wyścig smoczych łodzi na rzece Elbląg, a w niedzielę zawody na deskach SUP. 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia https://elblag.eu/SCH2023.pdf

fot. UM Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register