Rusza “Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Pilotaż w Warszawie

Na “Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce” znajdą się informacje o najbardziej dokuczliwych przestępstwach, takich jak kradzieże, rozboje czy włamania. Program docelowo obejmie całą Polskę, a pilotażowo zostanie uruchomiony w województwie podlaskim, pomorskim i w garnizonie stołecznym.  W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie udział wziął m.in. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Ogólne zasady działania programu omówili Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk i szef Biura Prewencji KGP mł. insp. Dariusz Minkiewicz.

Mieszkańcy będą mogli przekazywać informacje o zagrożeniach za pomocą interaktywnej strony internetowej. Policja, po zweryfikowaniu sygnałów, będzie nanosić je na mapy. Pozwoli to podawać bardziej szczegółowe dane, dotyczące również dzielnic czy osiedli.

Na mapie znajdą się informacje o najbardziej dokuczliwych przestępstwach, dotyczących m.in.: bezpieczeństwa ruchu drogowego, przestępczości nieletnich, bezpieczeństwa na terenach wodnych, wykroczeń czy ochrony środowiska.

 

źródło: mazowieckie.pl, foto: screen UW

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register