Rusza Otwarta Ząbkowska!

W najbliższy weekend na kulturalnej mapie Warszawy po raz drugi zagości festiwal Otwarta Ząbkowska. Wydarzenie jest realizowane w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy Teatru Powszechnego w Warszawie m.in. z praskimi artystami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami.

W tym roku ulica Ząbkowska zostanie zamknięta dla ruchu drogowego aż w siedem weekendów. Najwięcej wydarzeń przewidziano na trzy: 16-17.07, 30-31.07 oraz 20-21.08. W tym czasie ulica stanie się sceną dla różnorodnych działań kulturalnych. Otwarta Ząbkowska to zapoczątkowana rok temu formuła działań artystycznych, która wyniknęła z potrzeby zamanifestowania przez praskie środowiska twórcze swojej obecności, przypomnienia, że rewitalizacja Pragi zaczęła się od ich pojawienia się na Pradze blisko dwadzieścia lat temu. Zamknięta dla ruchu drogowego ulica Ząbkowska po raz kolejny stanie się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki – teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, ale przede wszystkim spotkana. Pierwsza edycja pokazała, że otoczenie ulicy Ząbkowskiej potrafi współpracować i aktywnie współuczestniczyć w działaniu.

Otwarta Ząbkowska zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń w stolicy tego lata – interdyscyplinarne, angażujące rozmaite dziedziny sztuki: literaturę, muzykę, film, sztuki plastyczne i wizualne, teatr i kulinaria. Uzupełnione o różnorodne działania i wpisane w lokalny charakter warsztaty edukacyjne, artystyczne i hobbystyczne, happeningi i akcje w przestrzeni jedynej takiej ulicy w Warszawie pozwoli upomnieć się o Pragę, wskazując na jej niezwykłą rolę w miejskiej tkance stolicy. Otwarta Ząbkowska to możliwość spotkania między innymi z Natalią Kukulską, Fonetyką, Kapelą Warszawiaki czy Naked Mind (szczegóły w programie).

Więcej informacji: www.otwartazabkowska.pl

źródło: um.warszawa.pl, fot: tvnwarszawa.tvn24.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register