SLD rozpoczyna kampanię wyborczą. W Elblągu Sojusz wspiera Witolda Wróblewskiego

Sojusz Lewicy Demokratycznej rozpoczyna oficjalnie kampanię wyborczą. Lewica ma swojego kandydata na prezydenta Olsztyna. W Elblągu SLD wspiera obecnego włodarza – Witolda Wróblewskiego.

Jak informuje Radio Olsztyn, Sojusz Lewicy Demokratycznej zainaugurował kampanię wyborczą na Warmii i Mazurach. Przedstawił nazwiska kandydatów na radnych sejmiku województwa.

Jedynkami na listach SLD do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego będą Lucyna Kobylińska, prof. Tadeusz Iwiński, Władysław Mańkut, Jan Antochowski i Marcin Kulasek.

– Zaprezentowaliśmy listę jedynek – bardzo silnych. Jestem dobrej myśli – podkreślił podczas zorganizowanej w Olsztynie konwencji szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty.

Trzeba myśleć ze sceptycyzmem, ale działać z optymizmem – dodał prof. Tadeusz Iwiński. Obecnie SLD ma w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego jednego radnego – to Marcin Kulasek, sekretarz generalny partii. Jego zdaniem po wyborach klub SLD w sejmiku znacznie się powiększy. -Co najmniej pięciu radnych sejmiku województwa – przewiduje Marcin Kulasek.

SLD idzie do wyborów pod hasłem „Silny samorząd, demokratyczna Polska”.

– Bo my jesteśmy za tym, żeby w Polsce było prawo – i praworządność, a nie tylko Prawo i Sprawiedliwość – podkreślił Władysław Mańkut.

SLD  przypomniał też, że kandydatem partii na prezydenta Olsztyna jest Krzysztof Kacprzycki. Nie zaprezentowano natomiast kandydatów do Rady Miasta Olsztyna – to ma nastąpić 17 września.

W Elblągu Sojusz popiera obecnego prezydenta – Witolda Wróblewskiego. Na listy kandydatów do Rady Miasta Elbląga również musimy jeszcze poczekać. W niedzielę nasze miasto odwiedził Włodzimierz Czarzasty, szef SLD.

 

1 komentarz

  • sdf Reply

    13 września 2018 at 05:50

    Banda komuchów!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register