Śmiertelne potrącenie na “siódemce”. Nie żyje 19-latek!

 

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło w miniony weekend. Kierowca VW potrącił idącego po drodze 19- letniego mieszkańca gminy Małdyty.

Według wstępnych ustaleń młody mężczyzna nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych i nie używał oświetlenia. Ponadto, na drodze tej obowiązuje zakaz ruchu pieszych.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (15-16.09.2018) na drodze S-7 w pobliżu miejscowości Piławki. Jadący w stronę Warszawy kierowca vw potrącił idącego jego pasem ruchu 19- latka. Niestety, mimo reanimacji mieszkaniec gminy Małdyty zmarł. Według wstępnych ustaleń młody mężczyzna nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych i nie używał latarki czy telefonu by oświetlić sobie drogę i być widocznym dla kierowców.

Ponadto, na drodze S7 obowiązuje zakaz ruchu pieszych. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Warto pamiętać, że pieszy poruszający się po ciemnej, nieoświetlonej drodze jest praktycznie niewidoczny dla kierowcy. Kierujący w takiej sytuacji jest w stanie zauważyć osobę pieszą dopiero z odległości około 40 metrów. To sprawia, że ma bardzo mało czasu na właściwą reakcję. W przypadku, gdy osoba ma na sobie elementy odblaskowe jest widoczna już nawet ze 150 metrów. Pozwala to kierowcom na bezpieczne ominięcie pieszego i uniknięcie potrącenia.

Nie traktujmy obowiązku noszenia odblasków jako kolejnego przepisu, do którego trzeba się stosować, ale jako sposób na zapewnienie bezpieczeństwa na drodze dla siebie i innych.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register