„Solidarni z gdańszczanami”. Elblążanie żegnali Pawła Adamowicza

Elblążanie żegnali zamordowanego w niedzielę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na Starym Rynku stanął telebim, na którym transmitowana jest uroczystość pogrzebowa.

W Ratuszu Staromiejskim wyłożona została księga kondolencyjna. Wpisów do niej można dokonywać jeszcze w niedzielę w godz. 8.00 – 18.00. Następnie księga, będąca wyrazem pamięci i solidarności, zostanie przekazana gdańszczanom.

– W swoim wpisie raz jeszcze wyraziłem swój ból i przekazałem kondolencje rodzinie, współpracownikom i społeczności Gdańska, w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Adamowicza – informuje prezydent Elbląga Witold Wróblewski. – Razem z wiceprezydentem Januszem Nowakiem wezmę udział w pożegnaniu Pawła Adamowicza organizowanym przez Związek Miast Polskich. O godz. 15.00 w sali BHP będziemy uczestniczyć w Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich. Po spotkaniu wraz z samorządowcami z całego kraju pożegnają wieloletniego Prezydenta Gdańska w Europejskim Centrum Solidarności oraz wezmą udział w odprowadzeniu trumny do Bazyliki Mariackiej.

W sobotę o godz. 12.00, kiedy rozpoczęły się się w Gdańsku uroczystości pogrzebowe również elblążanie symbolicznie pożegnali prezydenta Adamowicz na Starym Mieście – między Katedrą i Ratuszem Staromiejskim.

W specjalnie wyznaczonym miejscu w kształcie serca mieszkańcy mogli składać znicze i położyć kwiaty. Dziś o godz. 18.00 w elbląskiej katedrze odprawiona zostanie Msza Św. w intencji śp. Prezydenta Gdańska.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register