Sprawca złapany dzięki publikacji wizerunku!!!

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę, który ukradł dwa rowery. Ustalenie danych personalnych Arkadiusza Ch. było możliwe dzięki nagraniom z monitoringu i informacji przekazanej nam po publikacji zdjęcia 46-latka na stronach internetowych policji.

Do kradzieży doszło w jednym z budynków w centrum miasta. Mężczyzna dostał się na klatkę schodową bloku, a następnie wyprowadził z niej dwa rowery. Kamery monitoringu zamontowane w windzie oraz na korytarzach zarejestrowały zarówno wizerunek sprawcy tego przestępstwa, jak i moment kradzieży.

Wyjaśnieniem sprawy i zatrzymaniem mężczyzny zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. To oni, równolegle z prowadzonymi czynnościami procesowymi, podjęli decyzję o publikacji wizerunku osoby widocznej na nagraniu z monitoringu. Na reakcję osób odwiedzających strony internetowe policji nie trzeba było długo czekać.

Przekazane nam informacje pozwoliły policjantom ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego ustalić dane personalnych mężczyzny i jego zatrzymanie.

Arkadiusz Ch. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register