Upomniał się o dług, dostał nożem w plecy

Policjanci z drugiego śródmiejskiego rewiru dzielnicowych zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ciężkie uszkodzenie ciała. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów 25-letni Alan Z. z nożem w ręku wyszedł do swoich znajomych, którzy przyszli upomnieć się o dług. W wyniku sprzeczki jeden z mężczyzn został ugodzony w plecy. 40-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na wniosek prokuratury Alan Z. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się przed jednym z budynków w centrum miasta. Z ustaleń policjantów prowadzących tą sprawę oraz relacji świadków wynika, że do Alana Z. przyszło dwóch jego znajomych, aby upomnieć się o dług. 25-latek nie wpuścił jednak mężczyzn na klatkę schodową.

Na miejscu doszło więc do sprzeczki i „ostrej” wymiany zdań pomiędzy stojącymi przed blokiem mężczyznami, a wyglądającą przez okno mieszkania rodziną 25-latka.

Kilka minut później na podwórko wyszła matka Zlana Z. i zadzwoniła na policję, prosząc o interwencję. Mężczyźni, słysząc to, zaczęli uciekać. W pościg za nimi, z dużym kuchennym nożem w ręku, ruszył Alan Z. Na nagraniu z monitoringu widać jak 25-latek z impetem wykonuje zamach ręką w kierunku jednego z mężczyzn. To najprawdopodobniej wtedy pokrzywdzony został ugodzony w plecy.

Ranny mężczyzna przeszedł jeszcze kilkaset metrów, po czym upadł. Zakrwawionego 40-latka zauważyli przechodnie, którzy wezwali policję i pogotowie ratunkowe. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie został zoperowany.

Śródmiejscy dzielnicowi zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo mężczyznę, a Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ postawiła już Alanowi Z. zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratury decyzją sądu 25-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register