STARTUP HOUSE, czyli inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu

Warto wspierać młodych i ich pomysły. W Elblągu to hasło przyświecać będzie projektowi “Startup House”, który polegać będzie na pomocy młodym przedsiębiorcom, rozpoczynającym swoją przygodę w biznesie. To wspólny projekt przygotowany przez Miasto we współpracy z elbląską PWSZ i Elbląskim Parkiem Technologicznym. Jego założenia omawiali dziś Witold Wróblewski prezydent Elbląga, prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ oraz dr Łukasz Żołędziewski.

– Chciałbym podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Mamy pierwszą umowę podpisaną w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020 z programu Innowacyjna Gospodarka. To efekt dobrej współpracy samorządu i uczelni. Nasz wniosek uzyskał najwięcej punktów. Dotyczy dofinansowania w wysokości blisko 850 tys. zł na inkubator przedsiębiorczości. Piętnaście lokali powstanie w akademiku przy ulicy Zacisze, natomiast pięć w Elbląskim Parku Technologicznym. Łącznie będziemy inkubowali 20 firm – mówił prezydent Wróblewski.

– Od kilku lat Uczelnia silnie rozbudowuje rzeczy, które są obok dydaktyki. Środek ciężkości projektowanego inkubatora przesunięty został w kierunku naszej Uczelni. Dzięki temu w centrum miasta, w naszym kademiku na ulicy Zacisze adaptować będziemy pomieszczenia pod inkubator – mówił rektor Zbigniew Walczyk.

– Warunki udziału w projekcie określone zostaną w regulaminie. Informacja dla młodych przedsiębiorców dotycząca naboru wniosków do projektu podana będzie w IV kwartale tego roku. Lokatorzy inkubatora będą mogli liczyć także na wsparcie księgowe, prawne czy merytoryczne – informował dr Łukasz Żołędziewski.

Projekt skierowany jest do dwudziestu małych i średnich przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku nie dłużej niż 3 lata. W ramach projektu przewiduje się wsparcie inwestycyjne w postaci adaptacji pomieszczeń w budynku PWSZ, przy ul. Zacisze 12, gdzie udostępnionych zostanie 15 lokali. Pozostałe lokale dla 5 inkubowanych przedsiębiorstw udostępnione będą w budynku EPT. Wszystkie przedsiębiorstwa biorące udział w realizacji projektu otrzymają podstawowe usługi inkubacji tj. dostęp do 20 wyposażonych pomieszczeń biurowych, ICT, usługi związane z promocją, szkolenia – udział w warsztatach.

Wkład własny Gminy Miasto Elbląg: 71 345,63 PLN, wkład własny pokryty przez Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu: 78 540,14 PLN.Kwota dofinansowania 849 352.70 PLN. Całkowita wartość projektu: 999 238.47 PLN.

Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020, Oś Priorytetowa 1 Inteligentna Gospodarka Warmii i Mazur.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register