Na szczyt NATO stanie wysoki płot

Podczas szczytu NATO pod specjalnym nadzorem policjantów, ale też m.in. BOR i Żandarmerii Wojskowej, będzie kilka tysięcy osób – najważniejsze osoby z NATO i przedstawiciele państw Sojuszu. Powstanie wysoki płot wokół PGE Narodowy. 

W szczycie ma wziąć udział m.in. prezydent USA Barack Obama, delegacja z 28 państw członkowskich, 26 krajów towarzyszących oraz delegacje ONZ, UE i Banku Światowego. Ok. 6 tys. policjantów będzie zabezpieczać zbliżający się szczyt NATO. Pod specjalną ochroną będą m.in. hotele, w których zamieszkają VIP-y, a wokół Stadionu Narodowego stanie 2,5- metrowy płot.

Policyjny sztab kierujący zabezpieczeniem szczytu znajdować się będzie w Komendzie Stołecznej Policji; od 2 lipca uruchomione zostanie Policyjne Centrum Dowodzenia w Legionowie.

Pracować w nim będą przedstawiciele nie tylko wszystkich formacji podległych MSWiA – Policji, SG, BOR i PSP, ale też m.in. ABW i Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych. Ich zadaniem będzie koordynowanie i integrowanie działań służb.
Wokół Stadionu Narodowego ustawiony zostanie 2,5-metrowy tymczasowy płot, o długości trzech kilometrów. To ogrodzenie powstanie po pierwsze po to, by na powstałym przedpolu w sposób bezpieczny sprawdzać osoby i pojazdy, ale będzie też zabezpieczeniem przed możliwymi atakami.

Źródło: www.kurier.pap.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register