Stracili w pożarze wszystko. Mogą liczyć tylko na pomoc dobrych ludzi

Rodzina, która straciła w pożarze domu w Gronowie Elbląskim cały dobytek może już tylko liczyć na pomoc dobrych ludzi. Na razie lokal zastępczy zapewniły władze gminy. Jednak każdy z nas może im pomóc zwłaszcza, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia.

W sobotni poranek pożar strawił drewniany dom w Gronowie Elbląskim. Na szczęście rodzinie, która tam mieszkała udało się uciec.

Jak informuje Gmina Gronowo Elbląskie na swojej stronie na facebooku, 16 grudnia w godzinach przedpołudniowych rodzina Państwa Suszczewicz w wyniku pożaru została pozbawiona dachu nad głową. Na tę chwilę rodzina korzysta z pomocy rodziny i ludzi dobrej woli. Gorąco wszystkich proszę otwórzmy swe serca i pomóżmy poszkodowanym. Tym bardziej teraz, gdy przeżywamy nadejście świąt wyjątkowych, szczególnie rodzinnych, jakimi są święta Bożego Narodzenia.

Potrzebna jest wszelka pomoc, także finansowa. Wielu z Państwa zna tę rodzinę, proszę więc zwróćcie się bezpośrednio do nich z zapytaniem, czego potrzebują najbardziej. Wychowawców klas proszę o przeprowadzenie akcji pomocowych w swoich klasach. Wierzę, że w pomoc włączy się Szkolny Klub Wolontariatu i każdy, któremu los ludzi dotkniętych tak wielkim nieszczęściem nie jest obojętny. Wszelkie datki i przedmioty można wpłacać i przynosić do sekretariatu szkoły. Zostaną one przekazane rodzinie. Również w poniedziałek zostanie utworzone subkonto gdzie będzie można wpłacać datki dla rodziny.

 

Zbiórka pieniężna organizowana jest również tutaj: https://pomagam.pl/ohwjpqid

Jak pisze organizator zbiórki, 16.12.2017 r. jest to dzień, który moja kuzynka oraz jej rodzina zapamięta na pewno do końca życia, ponieważ tego dnia stracili mieszkanie oraz wszystko, co się w nim znajdowało.  Nazywam się Mariusz i organizuję zbiórkę pieniędzy. Zostaną one przekazane mojej kuzynce, która w wyniku wczorajszego pożaru w Gronowie Elbląskim straciła cały swój dobytek. W mieszkaniu podczas pożaru znajdował się mąż kuzynki wraz z dwójką małych dzieci, na szczęście wszyscy przeżyli. Dzieci są całe i zdrowe, natomiast mąż w skutek poparzeń trafił do szpitala.

Kuzynka wraz z mężem i trójką dzieci otrzymali na obecną chwile mieszkanie od Wójta Gminy. Jak wiadomo, do pełnego funkcjonowania potrzebny jest różnego rodzaju sprzęt, który kosztuje bardzo dużo (m.in.: ubrania, wyprawki do szkół, meble, sprzęt rtv/agd).

Przypomnijmy, że do pożaru doszło w sobotę 16 grudnia br. Niemal doszczętnie spłonął drewniany budynek mieszkalny przy ulicy Kolejowej w Gronowie Elbląskim.

Na miejscu strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego z poddaszem. Wszystkie osoby zdołały opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.

Podczas tego zdarzenia lekko ranna została jedna osoba, właściciel budynku. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pomocy medycznej do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Na miejsce przybył wójt gminy Gronowo Elbląskie, pan Marcin Ślęzak, który zorganizował żywność, wodę oraz lokal zastępczy dla pogorzelców.

Działania zostały zakończone około godziny 15:30. Na miejscu pracowało łącznie 8 jednostek straży pożarnej, tj. 29 ratowników, policja, pogotowie ratunkowe oraz pogotowie energetyczne.

Przyczyny pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register