Straż Miejska w Elblągu zaprezentowała specjalnego drona

W niedzielę, w Elblągu na Placu Katedralnym odbył się festyn pod nazwą: “Czyste Zielone Miasta”. Podczas imprezy Straż Miejska w Elblągu zaprezentowała specjalnego drona.

W niedzielę do Elbląga jako jednego z 45 miast zawitał projekt “Czyste Zielone Miasta”, w ramach akcji Program Czysta Polska by propagować ekologiczne postawy oraz aktywizować lokalne społeczności do zmiany otoczenia na czyste i zielone.

Celem akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców i aktywizacja młodego pokolenia do zdrowego trybu życia w ekologicznym świecie.

Elblążanie chętnie wzięli udział w festynie, to znak, jak ważne jest dla Was propagowanie i edukacja ekologiczna.

Oprócz ekowarsztatów, konkursów z nagrodami dla dzieci w programie było również sprzątanie terenu przy rzece Elbląg oraz sadzenie drzew na terenie Biblioteki Elbląskiej.

– Na naszym stanowisku mogliście poznać m.in drona, który wspomaga nasze działania zmierzające do lokalizowania miejsc, gdzie pojawia się przekroczenie norm jakości powietrza wynikające na przykład ze spalania odpadów w piecach – bo nasze działania również opierają się na dbaniu o czyste powietrze. Mamy nadzieję, że akcja na stałe wpisze się w kalendarz elbląskich imprez, a nasze miasto zawsze będzie czyste i zielone – informuje Straż Miejska w Elblągu.

1 komentarz

  • Milla Reply

    28 lipca 2022 at 22:25

    Dlaczego Samorzad nie godzi sie na rozbudowe portu przez rzad?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register