Szli i demolowali… Zniszczyli 34 auta…

Policjanci z Ursynowa potrzebowali zaledwie kilkunastu godzin, aby ustalić i zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy dewastowali zaparkowane na osiedlowych parkingach samochody. Policjanci ustalili, iż uszkodzeniu uległy 34 samochody. Śledczy przedstawili już mężczyznom w tej sprawie zarzuty. Trwa ustalanie strat. Za uszkodzenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło tuż nad ranem w niedzielę na Ursynowie. Oficer dyżurny otrzymał informacją o młodych mężczyznach, którzy uszkadzają zaparkowane samochody kopiąc po nich i urywając lusterka. Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon, jednak sprawcy zdołali zbiec.

W czasie kontroli okolicznych parkingów osiedlowych ujawniono, iż uszkodzeniu uległy 34 samochody. Skierowano na miejsce grupę dochodzeniowo-operacyjną z technikiem kryminalistyki celem dokonania oględzin.  W tym samym czasie trwały ustalenia sprawców tego czynu. Przełom w sprawie nastąpił w chwili, gdy dzielnicowi i funkcjonariusze z zespołu operacyjnego wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu dotarli do nagrań monitoringu.

Mając wizerunki mężczyzn, rozpoczęli ich identyfikację. Na ich wyniki pracy nie trzeba było długo czekać. W miniony poniedziałek w godzinach wieczornych ustalili, iż związek ze sprawą ma 17 i 19- latek. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Śledczy do tej pory dotarli do większości pokrzywdzonych. Szacowane są powstałe szkody. Na chwilę obecną mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia 12 pojazdów, w tych sprawach straty oszacowano na blisko 15 tysięcy złotych. Niewykluczone, że w najbliższym czasie usłyszą kolejne zarzuty. Za uszkodzenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register