Szpital wojewódzki wstrzymuje odwiedziny na wszystkich oddziałach

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu informuje, iż z powodu zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego wzrostem liczby osób zakażonych COVID-19, mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, od dnia 2 listopada 2021 roku do odwołania wstrzymuje się odwiedziny u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich Oddziałach Szpitala.

W przypadkach wyjątkowych dopuszcza się odwiedziny u pacjenta maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19) – wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym Oddziału. W Oddziale Niemowlęcym i Oddziale Pediatrycznym z Pododdziałem Neurologiczno- Rehabilitacyjnym w przypadku, gdy dziecko przebywa w szpitalu samo, dopuszcza się odwiedziny maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19).

W przypadku porodów rodzinnych przy porodzie może uczestniczyć jedna osoba towarzysząca (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19) z zachowaniem reżimu sanitarnego i wewnętrznych procedur.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych. Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice, szaliki nie są dozwolone. Szczegółowe dane nt. zasłaniania ust i nosa oraz informacje dot. wyjątków od tej zasady znajdują się w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register