Tajemnicza  śmierć w Komendzie Policji. Prokuratura prowadzi dochodzenie

Prokuratura Rejonowa w Iławie prowadzi postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Iławie polegającego na nieumyślnym spowodowaniu śmierci mężczyzny osadzonego w policyjnej izbie zatrzymań.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu wszczęto śledztwo w związku ze zgonem młodego mężczyzny, którego po interwencji domowej, zatrzymano w dniu 2 kwietnia 2018 r. w policyjnej izbie zatrzymań.

Ze wstępnych informacji wynikało, że w dniu 3.04.2018 r. pomimo czynności reanimacyjnych podjętych przez funkcjonariuszy policji jak i przez personel karetki pogotowia, pokrzywdzony zmarł.

W sprawie prowadzone są czynności zmierzające do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności zaistniałego zgonu.

Przypomnijmy, mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek, 2 kwietnia, po godz. 22 w związku z awanturą domową. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że jest pijany. Miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Jak poinformowała polsatnews.pl  Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, przed osadzeniem w policyjnym areszcie, 29-latek był badany przez lekarza, który zezwolił na jego zatrzymanie.

We wtorek, 3 kwietnia, przed południem policjant dyżurny zauważył, że osadzony stracił przytomność. Podjęto reanimację i wezwano karetkę pogotowia. Niestety, po godzinie 29-latek zmarł.

Według rzeczniczki policji w Iławie, mężczyzna “wcześniej nie uskarżał się na żadne dolegliwości”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register