Tak doszło do poważnego wypadku w Elblągu /film/

Kilka dni temu na przejeździe kolejowym przy ul. Lotniczej doszło do zerwania trakcji kolejowej na odcinku około 200 metrów. Powodem tego zdarzenia był przejazd wywrotki z podniesioną skrzynią wyładowczą. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

69-letni mężczyzna kierujący wywrotką przejeżdżał przez przejazd kolejowy z otwartą skrzynią załadowczą.

W wyniku przejazdu zerwał sieć trakcyjną na odcinku około 200 metrów. Na miejscu są policjanci ruchu drogowego. Przejazd został zamknięty dla ruchu pieszych oraz ruchu kołowego.

 – 69-latek był trzeźwy. Wykonywał prace wywrotką w okolicy przejazdu przy budowanym nowym wiadukcie.  Mężczyzna został ukarany 200 złotowym mandatem oraz 6 punktami karnymi.Najbliższy przejazd kolejowy znajduje się przy ul. Malborskiej – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Do naprawy było łącznie około 1200 metrów sieci. Do czasu wznowienia ruchu pociągów obowiązywały zmiany w rozkładzie. Pociągi międzyregionalne skierowano trasą zmienioną przez stację Iława oraz Ostróda. Za pociągi regionalne uruchomiono autobusową komunikację zastępczą na odcinku Elbląg – Gronowo Elbląskie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register