To się w głowie nie mieści! Pijana kobieta prowadziła samochód wioząc 5-letnie dziecko

Policjanci drogówki biorą udział w ogólnopolskiej kampanii „Łapki na kierownicę”. Zwracając uwagę na kierowców rozmawiających podczas jazdy przez telefon komórkowy, zauważyli kobietę kierującą fordem. Jechała ona trzymając w ręku telefon. Funkcjonariusze zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Okazało się, że kierująca ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie i wiezie 5-letnią dziewczynkę. Kobiecie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Od kilku dni trwa ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę”. Ma ona zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie niesie używanie telefonu komórkowego trzymanego w ręku podczas jazdy. Stąd policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców łamiących ten przepis.

Wczoraj po godzinie 14.00 patrol piskiej drogówki zauważył, że ul. Warszawską w Piszu jedzie ford. Za kierownicą siedziała kobieta, która trzymając telefon komórkowy w ręku zajęta była rozmową. Natychmiast pojechali za tym autem i zatrzymali je do kontroli drogowej.

Za kierownicą pojazdu marki Ford Mondeo siedziała 39-letnia mieszkanka gminy Pisz. Policjanci wyjaśnili jej, że rozmawiając przez telefon popełniła wykroczenie. W trakcie rozmowy funkcjonariusze poczuli od kobiety zapach alkoholu. Sprawdzili zatem jej stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Kierująca powiedziała policjantom, że jakiś czas temu wypiła piwo.

Podczas dalszej kontroli drogowej funkcjonariusze zauważyli, że na przednim siedzeniu siedziała mała dziewczynka. 5-latka przewożona była zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jak się okazało, była to córka koleżanki, którą 39-latka postanowiła zabrać do Pisza na karuzelę.

Policjanci, w ramach akcji „Łapki na kierownicę”, przypominają, że Prawo o ruchu drogowym zabrania kierującemu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za naruszenie tego przepisu kierującemu grozi mandat w wysokości 200 złotych, a jago konto zasili 5 punktów karnych.

 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującej forem grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register