To trzeba zobaczyć! Uczniowie elbląskiej szkoły będą dziś kolędować na Starym Mieście

Dziś na Starym Mieście odbędzie się ciekawe wydarzenie. O godz. 14.00 kolędowanie pod choinką miejską rozpoczną uczniowie Elbląskiej Szkoły Podstawowej prowadzonej metodą Montessori. Warto być dziś na Starówce i kolędować razem z dziećmi!

Jak informują nauczyciele szkoły, w tym roku postanowiliśmy naszym uczniom pokazać Boże Narodzenie w aspekcie kulturowym i etnograficznym. Święta które wyglądają inaczej w różnych regionach Polski są czymś stałym, niezmiennym w naszej kulturze, obchodzone są co roku, o tej samej porze, z przesłaniem zaprzestania sporów, umacniania więzi rodzinnych pamięci o bliźnich, w zimowej aurze, poczuciu bezpieczeństwa, stabilizacji, zatrzymanego czasu.  Uczniów żywo zainteresował zwyczaj chodzenia kolędników. Postanowili zrobić coś, czego w naszym regionie dawno nikt nie widział, za czym tęsknimy i co jest naszym kulturowym dziedzictwem.

W środę 20.12.2017 o godz. 14.00 całą szkołą wyjdziemy na ulice Starego Miasta ze spektaklem Kolędnicy. Będziemy mieli wszystkie rekwizyty, będziemy przebrani, będziemy barwni, będziemy muzykować, będziemy kolędować pastorałki z różnych regionów polski.

To niezwykłe na skalę regionu wydarzenie, zapraszamy!

fot. zdjęcie poglądowe

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register